Poslední Jobsův iPad končí

Apple iPad 2 předběhl dozajista svou dobu, což bylo poznat i z portfolia firmy. Loni se začala prodávat už pátá generace velkého iPadu, který kvůli extrémně tenké konstrukci a nízké hmotnosti dostal jméno Air.

iPad 2 v celé své kráse

FOTO: archív výrobce

Protože je Air dokonalejší po všech stránkách, předchozí verze s pořadovým číslem čtyři se přestala prodávat. Stejně tak tomu bylo i předloni v případě trojky. Apple iPad 2, který představil ještě sám Steve Jobs, však v nabídce amerického počítačového gigantu zůstával stále. Co na tom, že byl pomalejší, těžší a neobsahoval nové napájecí a synchronizační rozhraní lightning.

Po třech letech se ale tomu rozhodl Apple udělat přítrž. „Nyní mohou zákazníci získat 9,7palcový iPad s Retina displejem, který nabízí dramatický nárůst výkonu ve srovnání s iPadem 2,“ uvedl šéf marketingu Philip Schiller. Mezi hlavní přednosti novějších iPadů podle něj patří nejen vyšší rozlišení displeje, ale také rychlejší procesor a 5MPx kamera.

Doprodávají se skladové zásoby

Nyní se již pouze doprodávají skladové zásoby iPadu 2. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, se druhá generace jablečného tabletu prodává ve více než stovce obchodů. Cena startuje od 8790 Kč, v závislosti na konfiguraci se však může vyšplhat až na více než 20 000 korun.

V nabídce Applu tak aktuálně zájemci naleznou z velkých 9,7palcových tabletů iPad Air (od 12 290 Kč) a iPad s Retina displejem (od 9990 Kč). Zakoupit je možné i dva menší 7,9palcové modely – verzi Mini (od 7290 Kč) a Mini s Retina displejem (od 9790 Kč).

iPad 2

Celý článek http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/330880-posledni-jobsuv-ipad-konci.html

Nepřehlédněte

inzerce
Přidat reklamní banner 2
přidat firmu